МБАЛ Света Богородица

Site name

Често задавани въпроси

В: Какви документи е необходимо да нося за постъпване в болницата?

О: Документ за самоличност.
Всички изследвания, които са извършени извън МБАЛ ”Света Богородица”.
“Направление за хоспитализация” (бл. МЗ-НЗОК № 7), когато лечението се извършва по клинична пътека.

В: Какви вещи е необходимо да нося за постъпване в болницата?

О: Удобни дрехи, чехли, хигиенни материали и всичко, което прецените, че ще допринесе за допълнителния ви комфорт - минерална вода, електронни устройства, предпочитана козметика.
При наличие на поддържащо лечение за друго заболяване е желателно да носите със себе си и приеманите медикаменти.

В: Къде мога да паркирам?

О: Районът на болницата попада в Зелена зона за паркиране. Необходимое да попълните талон или да изпратите смс на 1303.

В: В кои случаи съм освободен от потребителска такса?

О: Потребителска такса за оказана извънболнична и болнична медицинска и дентална помощ не заплащат:

  • лица със заболявания, определени по списък към НРД
  • малолетни, непълнолетни и неработещи членове на семейството
  • пострадали при или по повод отбраната на страната
  • ветерани от войните, военноинвалиди
  • задържани под стража лица
  • задържани на основание чл.63 от Закона за Министерството на вътрешните работи
  • задържани на основание чл.125, ал.1 от Закона за Държавна агенция „Национална сигурност или лишени от свобода
  • социално слаби, получаващи помощи по Правилника за прилагане на Закона за социално подпомагане
  • лица, настанени в домове по чл.36, ал.3, т.1 от същия правилник
  • медицински специалисти
  • пациенти със злокачествени новообразувания
  • бременни и родилки до 45 дни след раждането
  • здравноосигурени лица, страдащи от заболявания с над 71% намалена работоспособност, съгласно “Наредба за медицинска експертиза“.
В: Мога ли да използвам самостоятелна стая?

О: Възможно е при предварително запитване или в деня на прием при наличност.

В: Какво трябва да имам предид по време на престоя в болницата?
О:
  • Тютюнопушенето е забранено.
  • Забранено е внасянето и използването на алкохол от пациенти и посетители.
  • Препоръчително е напускането на болницата да се извършва до 16.00 часа.
  • В случай, че напускането на болницата стане без съгласието на лекуващия лекар, пациентът попълва и подписва декларация по образец.
  • За възможността за свиждания може да получите информация на рецепция.
  • Разполагаме с ПОС-терминал за картови плащания.
Използваме бисквитки.
"Бисквитките" ни помагат да ви предоставим по-добро преживяване с нашия уебсайт. С използването му вие се съгласявате с тях.